Szukaj na tym blogu

Obserwatorzy

8/17/2016

Między Książkami, Gabrielle Zevin - recenzja

Przepis na komedię romantyczną a la Notting Hill w książkowym wydaniu!
Urokliwa opowieść o właścicielu przytulnej, ale kiepsko prosperującej księgarenki, który próbuje poskładać życie na nowo po śmierci żony. Odnalezienie porzuconej między książkami dwuletniej dziewczynki-sieroty i spotkanie z energiczną przedstawicielką małego wydawnictwa wywróci jego świat do góry nogami. Pogodna opowieść o tym, że zawsze jest czas na nowy początek.

Książka o książkach czego chcieć więcej? Te jedno zdanie powinno zachęcić każdego książkoholika do przeczytania tej jakże cieplutkiej książki.

Ajay to mężczyzna prowadzący księgarnie. Facet z poczuciem humoru, potrafi być poważny, wtedy kiedy powaga jest wymagająca.

Amelia to kobieta pracująca dla małego wydawnictwa. Tak samo jak Ajay jest człowiekiem z poczuciem humoru i również potrafi być poważna kiedy trzeba.

Tę dwójkę łączy jedno - miłość do czytania książek.

Jestem świeżo po przeczytaniu "Między Książkami" i wiem, że to nie jest chyba za odpowiedni moment na pisanie recenzji, no ale nie mogę się powstrzymać. Boję się, że kiedy napisałbym tą recenzje za jakieś dwa tygodnie nie potrafiłbym napisać co czuje do tej książki. Nawet nie potrafię napisać tego teraz. Wiem jedno. Kocham. Po prostu kocham tą książkę. Emanuje ona takim ciepłem, że kiedy dzisiaj wszedłem pod kołdrę, w lato, bo po prostu było mi zimno, czytając tą lekturę czułem się jakbym miał czterdzieści stopni gorączki. Dosłownie haha.

Książka nie jest napisana trudnym językiem, wręcz naprawdę bardzo łatwym. To samo jest z fabułą. I to chyba w książkach lubię najbardziej. Bardzo zaskakujące zakończenie. Tak naprawdę było dosyć oczywiste, ale nie spodziewałem się jego. Do przeczytania w jeden poranek, wieczór, czy dzień. Najlepsza książka tego roku, ponad moją skalę oceniania. To chyba powinno wam wystarczyć i zachęcić do tego, aby zabrać się za tą lekturę.


★★★★★★★★★★
Między Książkami, Gabrielle Zevin, Wydawnictwo W.A.B, 2014

12 komentarzy :

 1. Widziałam tą książkę w sklepach i okładka kusi :) musze w końcu kupić. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Extra :D
  Dzięki za recenzje ...biorę się za czytanie wkrótce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Opis podbił moje serce! W końcu książkoholik czytający książkę o książkach... :)
  Trafia na moją obowiązkową listę lektur do kupienia :P

  Zapraszam do mnie, również o książkach :)
  Pozdrawiam
  Ola
  jakaczuszka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Twoje recenzje są świetne! Aż chciałabym coś przeczytać, hahha.
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba się skuszę i przeczytam po tak wspaniałej recenzji <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Książkę widzę pierwszy raz, ale może jeszcze akurat uda mi się przeczytać przed końcem wakacji...chociaż wstyd się przyznać - jak mało przeczytałam w te wakacje...
  http://pannakuchcewicz.blogspot.com/2016/08/jestes-jedna-z-wrednych-dziewczyn-back.html

  OdpowiedzUsuń

Cześć!
Bardzo dziękuję Ci za przeczytanie mojego postu! Byłbym bardzo szczęśliwy gdybyś pozostawił po sobie jakiś ślad w postaci komentarza lub obserwacji jeżeli spodobał Ci się mój blog!

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka